Alman Bisikletliler Kulübü – ADFC: Esnek ulaşım sisteminin omurgası olarak bisikletleri ciddiye alın

Alman Bisikletliler Kulübü – ADFC: Esnek ulaşım sisteminin omurgası olarak bisikletleri ciddiye alın

Alman Genel Bisikletliler Kulübü – ADFC: Esnek ulaşım sisteminin omurgası olarak bisikletleri ciddiye alın
Kuruluş: 1979, Bremen
Üyeler: 185,000

Corona krizinin ortasında, bisiklet benzeri görülmemiş bir takdir yaşıyor. Federal Sağlık Bakanı , Federal Çalışma Bakanı ve ünlü virologlar, gerekli günlük geziler için en sağlıklı alternatif olarak bisiklet sürmeyi önermektedir. Bisiklet kulübü ADFC siyasi destekten memnun, ancak bisiklet yolu ağlarının ve Almanya’daki trafik ikliminin henüz güçlü ve güvenli bisiklet trafiği için tasarlanmadığına dikkat çekiyor.

ADFC genel müdürü Burkhard Stork Perşembe günü şunları söyledi: “Almanya, kötü zamanlarda bisikletlere ne kadar güvendiğini ve bu ulaşım araçlarının son yıllarda ne kadar ihmal edildiğini fark ediyor. Şimdi ilk kez bisiklete geçiş yapan birçok insan, bisiklet sürmenin gerçekten güvenli ve rahat olabileceği bir Alman şehri olduğunu fark ediyor. Corona dalgasından sonra, krize dayanıklı bir trafik sistemi için bisiklet sürmenin öneminin tekrar tartışılacağını ve bisiklet yolu ağlarının gerekli genişlemesinin nihayet gerekli baskı ile ilerletileceğini umuyoruz! ”

Günlük bisiklet evet, bisiklet gezileri hayır
ADFC, federal hükümete her koşulda günlük bisiklet sürmeye izin vermeye devam etmeye çağırıyor. Stork: “Sistematik olarak ilgili mesleklerdeki birçok insan bisiklete güveniyor. Buna ek olarak, insanlar eczaneye gitmek veya alışveriş yapmak için ulaşım araçlarına ihtiyaç duyuyorlar. ”Bu nedenle, ADFC’ye göre bisiklet atölyelerinin de acil durumlara açık kalması gerekiyor. Öte yandan, bisiklet turları zaten yasaklanmıştır, çünkü Federal Hükümet’in tavsiyesine göre, gece konaklamalar artık turistik amaçlı kullanılmamalıdır. ADFC bu nedenle bisiklet gezilerine karşı tavsiyelerde bulunur.

EVDE KALMA KORKUSUNA KARŞI İYİ

ADFC, günlük yaşamda bisiklet yolculuklarının önlenmemesini de taahhüt eder. Stork: “Bisiklete binmek, dışarı çıkmak, hareket etmek, biraz temiz hava almak ve birçok kişinin sahip olduğu korkunun üstesinden gelmek için iyi bir yoldur. Tabii ki, yalnız ya da sürekli birlikte olduğunuz bireyler ile. Bu tür sağlık önlemlerine mümkün olduğu sürece izin verilmelidir. “

ŞEHİRLER YARATICI OLMALI

ADFC ayrıca belediyelerin yaratıcı olmalarını ve insanların bisiklet sürmeye geçmelerini kolaylaştırıyor. Örneğin, Kolombiya’nın başkenti Bogotá, yüzlerce kilometrelik araba şeritlerini geçici bisiklet şeritlerine dönüştürerek bisiklet için çekici alanlar yaratıyor. Stork: “Berlin’in de çok iyi bir fikri vardı: şehirdeki kiralık bisikletler artık günde birkaç kez 30 dakika ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bu tür girişimler insanları bisiklete geçmeye gerçekten motive edebilir! ”

FİKRİ DEĞİŞENLERİN ÜÇTE BİRİ BİSİKLETE SADIK KALABİLİR

ADFC, Corona krizi sırasında bisiklete geçenlerin üçte birinin sonradan bisiklete sadık kalabileceğini tahmin ediyor. Stork: “Bu durum, yeni hareketlilik rutinleri oluşturmak ve şehirleri gereksiz araba yolculuklarından kurtarmak için büyük bir potansiyele sahip. Bu durum, bisiklet dostu şehirlere ve bölgelere olan bağlılığı bir kez daha artırmak için teşvik edilmelidir. “

Kaynak:

https://regio-aktuell24.de/adfc-fahrrad-als-rueckgrat-des-resilienten-verkehrssystems-ernst-nehmen/70506