Avrupa Bisikletliler Federasyonu yeni başkanı seçildi

Avrupa Bisikletliler Federasyonu yeni başkanı seçildi

Avrupa Bisikletliler Federasyonu yeni başkanı seçildi.
ECF, Christophe Najdovski’nin yeni başkan olarak seçilmesini duyurmaktan memnuniyet duyuyor.

Christophe, 15 yıldan fazla süredir Fransız Yeşil Partisi, Avrupa Écologie Les Verts’i Belediye Meclisi’nde temsil ettiği Parisli bir sanatçıdır.

2014 yılından bu yana, Paris Ulaşım, Hareketlilik, Karayolu ve Kamusal Alan Başkan Yardımcısı oldu. Bu rolde, atmosferik kirliliği ve sera gazı emisyonlarını azaltmak için hareketlilik politikasında çevreci bir gündemi aktif olarak desteklemektedir. Ayrıca herkes için daha iyi hareketliliği kolaylaştırmak için yayalara ve bisikletlilere kamusal alanların restorasyonunu savunuyor.

Bu rolden önce, Paris’in 12. Bölge Ulaşım ve Hareketlilik Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Burada, bisiklet paylaşım şeması – Vélib’in de yer aldığı yeşil bir hareketlilik politikasının uygulanmasını denetledi.

Christophe Najdovski, ECF Başkanı seçildi:

“Bisiklete binme konusunda özellikle Avrupa bisikletçiliği ve ötesinde bisikletçiliğin geliştirilmesine yardımcı olmak için kamu hareketliliği politikaları, özellikle de bisiklet sürmek için bilgi ve deneyimlerimi iletmeyi dört gözle bekliyorum”.
Christophe, eski başkan Manfred Neun’un Aralık 2017’de emekli olmasından bu yana görev almış olan ECF Başkanı Lars Stömgren tarafından karşılandı:

“Sürdürülebilir bir dünyada bisikletin değerine net bir şekilde odaklanan, uluslararası bir bağlamda aktif olan seçkin bir politikacının, ECF’yi Başkan olarak yöneteceğine çok seviniyoruz”.
İtalya’dan Alessandro Tursi de ECF yönetim kuruluna yeni seçildi. Bu Raluca Fiser ve Damien Ó Tuama’nın yeniden seçilmesinin yanında. Lars Strömgren, Jens Peter Hansen, William Nederpelt ve Isabel Porras Novalbos’a başkan yardımcıları olarak katıldılar. Yedi kişilik bu ekip yeni rolüyle Christophe’yi ve Brüksel’deki ECF personel organizasyonunu yöneten Genel Sekreter Bernhard Ensink’i destekleyecektir. Kurul, Ksenia Semenova’ya, durduğu sırada Başkan Yardımcısı olarak ECF’ye verdiği hizmetler için teşekkür eder.

Bu başarılı olayı organize etmede gösterdikleri destek ve mükemmel çalışmalarından dolayı, FIAB Genel Kurul Toplantımızın ev sahibine teşekkür ederiz.