ECC 2017 BAŞLIYOR!

ECC 2017 BAŞLIYOR!

Avrupa Bisiklet Yarışması – ECC2017 bir kent bisikletçileri takımları yarışmasıdır. 1 – 31 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecektir.

 

Bu Avrupa Kentleri arasındaki bir yarışmadır: Toplamda en uzun mesafeyi kat eden şehir kazanır! Yarışma, katılımcı şehirlerde yaşayan veya bu şehirlere/şehirlerden iş, çalışma veya diğer sebepler ile seyahat eden herkese açıktır.

Diğer ulaşım araçları yerine (örneğin araba, motorsiklet veya diğer motorlu araçlar) bisikletle yapılan tüm seyahatler kabul edilir.

Örneğin: İşyerine, okula, alışverişe, sinemaya ve buralardan yapılan tüm seyahatler geçerli seyahatlerdir. (Daha fazla bilgi için http://www.cyclingchallenge.eu/tr/ adresine bakınız).

 

NEDEN KATILMALIYIM?

ECC 2017 sonunda yapılan yolculukların kaydı ile oluşacak olan ısı haritası sayesinde yaşadığınız yerde yoğun kullanımı olan ancak bisiklet yolu bulunmayanlar rotalar tespit edilerek ulaşım planlaması kapsamında yerel yönetime yol gösterici bir veri halini alacaktır. Bisiklet kullanıcıları olarak bu noktalarda bisiklet yollarının yapımı için yerel yönetime de haklı isteklerimizi dile getirmede bizlere de yardımcı olacaktır. Unutma! Katılmadığın, çözüm için gösterilen çabalara katkın yoksa şikayet hakkın da yok!

Katılım ücretsizdir!

ECC2017’ya katılmak için Kent Takımınıza katılın, akıllı telefonunuza ücretsiz uygulama Naviki’i indirin ve bisiklet gezilerinizi kaydedin. Km’niz takımınızın toplam mesafesine yansıyacaktır.

Şimdi katıl ve eğlencenin tadını çıkar!