İzmir Büyükşehir Belediyesi 3 Haziran 2020 Dünya Bisiklet Günü Etkinlikleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi 3 Haziran 2020 Dünya Bisiklet Günü Etkinlikleri


09:00- İnciraltı Kent Ormanı- BİSİM Tandem Bisikletlerinin Lansmanı, Belediye Başkanımızın konuşması ve devamında belirlenen 15 STK lideri ile Konak Saat Kulesine bisiklet sürüşü.

10:00- Konak Meydanı’nda katılımcılar toplu fotoğraf çekimi.

17:00- Çocuklar ile kentin üç noktasında bisiklet temalı boyama etkinliği.
(Alsancak 1.Kordon Çim Alanı-Bostanlı Rekrasyon Alanı- Aşık Veysel Rekreasyon Alanı içerisinde 50 metrelik tuval üzerine, suluboya ile yapılacak bisiklet temalı resimlerin ilerleyen tarihte kentin belirlenecek noktalarında sergilenmesi hedeflenmektedir. Etkinlik Bisikoop ile yürütülen BM destekli Cities On Bike projesi kapsamında değerlendirilecek olup saha etkinlikleri ve malzeme temini BUGEP ve Bisikoop tarafından gerçekleştirilecektir.)

Gün Boyu Sürecek Etkinlikler

  1. 03.06.2020 tarihinde bisiklet kullanıcıları tüm şehir içi vapur seferlerinden ulaşım kartı kullanmaksızın ücretsiz olarak faydalanacaktır.
  2. Gün boyunca Instagram platformunda #dunyabisikletgunuizmir hashtagi ile paylaşılacak bisiklet içerikli fotoğraflar arasından, 15 STK lideri ve Belediyemiz temsilcileri tarafından seçilecek en iyi fotoğraf; Cities On Bike projesi kapsamında bisiklet ile ödüllendirilecektir.
  3. Gün boyunca Instagram platformunda #bisikletlicocuklar hashtagi ile paylaşılacak olan ve çocuklar tarafından süslenmiş bisikletleri içerecek fotoğraflar arasından, 15 STK lideri ve Belediyemiz temsilcileri tarafından seçilecek en iyi 10 fotoğraf; Cities On Bike projesi kapsamında bisiklet kaskı ile ödüllendirilecektir.
  4. Gaziemir, Bornova, Güzelbahçe, Karşıyaka ve Konak ilçelerinde anlaşmalı bisiklet servisleri ile Alsancak Sahil’nde konumlanacak servis çadırı gün boyunca kullanıcılara ücretsiz ön bakım hizmeti verecektir.

*Ön bakım hizmeti fren ayarı, zincir bakımı, lastik şişirme gibi işçilik maliyeti olan hizmetleri kapsamakta olup komple bakım ve parça değişimi içeren hizmetler dahil değildir.

5. Gün boyunca Belediyemiz yetkisindeki VMS ve Sosyal Medya Hesaplarında etkinlikler, Dünya Bisiklet Günü ve bisiklet farkındalığı ile ilgili mesajlar paylaşılacaktır.