SİVİL TOPLUM BİSİKLET POLİTİKALARINA NASIL KATILABİLİR?

SİVİL TOPLUM BİSİKLET POLİTİKALARINA NASIL KATILABİLİR?

BUGEP ÇEVRİMİÇİ CANLI SÖYLEŞİ DİZİSİ 2

25 MAYIS 2020 PAZARTESİ 20:30

BİSİKLETİN ULAŞIM SİSTEMİNE ENTEGRASYONU

SİVİL TOPLUM VE KAMU İŞBİRLİĞİ POLİTİKALARININ GELİŞTİRİLMESİ

MODERATÖR: PROF.DR ALEV FATOŞ PARSA

ANA KONU BAŞLIKLARI:

Bisiklet politikaları ulaşım politikalarına nasıl entegre edilebilir?

Sivil Toplum bisiklet politikalarına nasıl katılabilir?

https://www.youtube.com/channel/UCy5jqEQE3jv8gCzou8ITFWg

DOÇ.DR KEVSER ÜSTÜNDAĞ   

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim üyesidir. Ulaşım planlama ve planlama eğitimi üzerinde akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

MÜGE YORGANCI

Şehir Plancısı, Kentsel Tasarım ve Katılımcı Planlama Uzmanı
2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi şehir planlama bölümünden dereceyle mezun oldu. Lisans eğitimi ile birlikte sanat yönetimi bölümünde çift anadal yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Şehircilik alanında doktorasını sürdürmektedir. Bimtaş şirketinde uzman olarak çalışmaktadır.

MERVE AKI

Ekim 2013’de EMBARQ Türkiye ekibine katılan Merve Akı, Gehl Architects ve EMBARQ Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirilen “İstanbul’un Ortak Yaşam Alanları ve Toplumsal Yaşamı” başlıklı çalışmanın tamamlanması konusunda görev almıştır.

ARZU ERTURAN TOPGÜL

1987 yılında Ankara’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 2008 yılında mezun oldu. 2011 yılında MSGSÜ ‘Kentsel Planlama’ yüksek lisans programını ‘Kentsel Kamusal Alan Oluşturmada Bir Yöntem Denemesi: İstanbul Yeldeğirmeni Mahallesi Örneği’ başlıklı teziyle tamamladı.

YEŞİM AYOZ

Trafik Mağdurları Derneği Kurucusu. Trafik kazaları sonucu yaşamını kaybeden yaya ve bisikletlilere destek çalışmaları gerçekleştirmektedir. Uzmanlık alanı Trafik Psikolojisi üzerinedir.